Granulaty Kolor EPDM-VIRGIN

Granulaty EPDM – VIRGIN wykonane są z oryginalnej (t.j. produkowanej przez nas) mieszanki gumowej na bazie kauczuków EPDM z dodatkiem barwników, kredy, oleju i odpowiednich środków chemicznych. Mieszanka ta po zwulkanizowaniu jest cięta na małe granulki o ustalonej wielkości (frakcji). Dzięki użyciu różnych barwników otrzymujemy granulaty w dowolnym kolorze.

… do profesjonalnego uprawiania sportu

Doskonałe własności fizyko – mechaniczne naszych granulatów stwarzają komfortowe warunki do profesjonalnego uprawiania sportu. Elastyczny materiał o ustalonych parametrach sprawia, że sztuczne nawierzchnie sportowe są sprężyste i wspomagają dynamikę oraz płynność ruchu. Warstwa powierzchniowa dla różnych dyscyplin sportowych ma odpowiednie parametry antypoślizgowe. W szczególności granulaty te wykorzystuje się do budowy profesjonalnych bieżni lekkoatletycznych na stadionach i wypełnienia sztucznej murawy na boiskach piłkarskich a także do nawierzchni kortów tenisowych.

… do budowy szkolnych i osiedlowych obiektów sportowych

Granulaty te znajdują zastosowanie do wykonania różnego rodzaju nawierzchni sportowych na osiedlowych boiskach wielofunkcyjnych oraz szkolnych obiektach sportowych takich jak bieżnie, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Nowoczesna konstrukcja nawierzchni z granulatu gumowego pozwala na intensywne, bezpieczne i całoroczne korzystnie z tych obiektów, nawet po intensywnym deszczu, gdyż struktura nawierzchni umożliwia odpływ wody do systemów odwodniających w podłożu a cała nawierzchnia jest odporna na działanie czynników atmosferycznych: słońca, mrozu, śniegu itd.

… do ochrony najmłodszych

Na placach zabaw dla dzieci a także wokół basenów lub wokół domu projektowane są nawierzchnie o podwyższonych parametrach elastyczności i sprężystości. Przede wszystkim zabezpiecza się miejsca przy huśtawkach, zjeżdżalniach, karuzelach i drabinkach. Elastyczne nawierzchnie z granulatów gumowych nie tylko łagodzą skutki uderzenia, ale też znacznie ograniczają ryzyko otarć i zadrapań. Grubość nawierzchni dostosowana jest do wysokości, z jakiej potencjalnie w danym miejscu mogłoby spaść dziecko.

… do zastosowania we wnętrzach oraz jako elementy dekoracyjne

W naszej ofercie znajdują się również granulaty o podwyższonych parametrach niepalności, które są dopuszczone są do zastosowania we wnętrzach budynków. Mogą to być wnętrza hal sportowych ale także biur, hoteli, szpitali, domów handlowych itp. Kolorowe, elastyczne granulaty gumowe nadają się również jako elementy dekoracyjne. Można ja stosować na przykład jako imitacja piasku czy ziemi w teatrze lub ogrodzie, w wazonach czy na ścianach. Szeroka oferta 24 kolorów pozwala na realizację fantazyjnych wzorów i baśniowych kompozycji.

Zastosowania GRANULATÓW EPDM-Virgin

  • Wsyp lub inaczej: wypełnienie do sztucznej trawy więcej »
  • Warstwa spodnia nawierzchni czyli tzw. podbudowa więcej »
  • Warstwa wierzchnia nawierzchni więcej »

Dostępne frakcje

  • 1,0 - 3,5 mm
  • 0,5 - 1,5 mm
  • 1,0 - 3,0 mm
  • 0,0 - 0,5 mm
  • inne na zamówienie

Dostępne kolory