Warstwa wierzchnia

Kolorowa warstwa wierzchnia składa się z granulatu EPDM połączonego z klejem poliuretanowym. Podstawowymi elementami schematu konstrukcji, w którym znajduje się podbudowa są:

  • Zewnętrzna kolorowa powłoka nawierzchni o wysokiej trwałości - jest odporna na wodę, wysoką i niską temperaturę oraz promienie UV dzięki czemu nawierzchnia bez względu na warunki atmosferyczne zachowuje swoją pierwotną strukturę, wysoką jakość i może być użytkowana przez cały rok. Dodatkowo zewnętrzna powłoka sprawia, że nawierzchnia jest antypoślizgowa, a tym samym bezpieczna dla osób, którzy ją użytkują. Warstwa wierzchnia sztucznej nawierzchni sportowej z granulatu EPDM jest nie tylko atrakcyjna i estetyczna ale także w pełni przyjazna dla środowiska.
  • Podbudowa o grubości dopasowanej do funkcji nawierzchni.
  • Stabilne podłoże - najczęściej wykorzystywanym materiałem do budowy podłoża jest: kamień, żwir lub gruz.

W zależności od finalnego zastosowania rozróżnia się trzy główne metody budowy warstwy wierzchniej nawierzchni.

Wylewka

Wylewanie granulatu EPDM uprzednio wymieszanego z klejem na odpowiednio wcześniej przygotowane podłoże; Metoda ta pozwala na dokładne i bezpieczne otoczenie sztuczną nawierzchnią wszystkich wbudowanych urządzeń t.j. słupki, huśtawki, zjeżdżalnie itp. Można też, dzięki zastosowaniu różnych kolorów wykonać rozmaite wzory i obrazy. Możliwe jest też pokrycie taką bezpieczną nawierzchnią powierzchni falistych i o nieregularnych kształtach.

Natrysk

Wykonanie nawierzchni metodą natryskową. Granulat EPDM o drobnej frakcji (0.5-1.5 mm) w połączeniu z klejem poliuretanowym nanoszony jest specjalnym urządzeniem natryskowym na warstwę nośną z granulatu SBR.

Płyty

Wykonanie nawierzchni z uprzednio wykonanych płyt, które łączą w sobie podbudowę i warstwę wierzchnią. Wymaga to dokładnego przygotowania podłoża, tak aby płyty leżały płasko i równo a także starannego dopracowania połączeń płyt i miejsc, gdzie wbudowane są urządzenia.

 

MULCH EPDM

MULCH EPDM to innowacyjny produkt w formie specjalnie uzyskanych nieregularnych „nitek” mieszanki gumowej, z wyglądu przypominający korę ogrodową. Nawierzchnia zbudowana z EPDM Mulch spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa, jest ekonomiczna, trwała, przyjazna dla środowiska a przy tym bardzo dekoracyjna. Nawierzchnia taka jest też w 100% przepuszczalna dla wody i jest biologicznie neutralna, tzn. w odróżnieniu od kory ogrodowej nie stanowi pożywki dla grzybów czy bakterii, przez co jest nieatrakcyjna dla psów i kotów.